Szafa ognioodporna

Laboratoryjne szafy ognioodporne to specjalistyczne szafy przeznaczone do bezpiecznego przechowywania cieczy łatwopalnych. Oprócz prawidłowego obchodzenia się z cieczami łatwopalnymi konieczne jest ścisłe przestrzeganie koncepcji bezpiecznego magazynowania. Zapewniając wysoki poziom bezpieczeństwa i zmniejszając koszty odbudowy po pożarze ogniotrwałe szafy laboratoryjne odgrywają kluczową rolę w tej koncepcji.

Na rysunku przedstawiona ognioodporna szafa na chemikalia

Szafy na substancje latwopalne są certyfikowane zgodnie z europejską normą bezpieczeństwa DIN EN 14470-1, która obejmuje test otwartego płomienia w celu zapewnienia ochrony przed łatwopalnymi cieczami.

Szafy laboratoryjne ognioodporne to specjalistyczne szafy przeznaczone do bezpiecznego przechowywania cieczy łatwopalnych. Oprócz prawidłowego obchodzenia się z cieczami łatwopalnymi konieczne jest ścisłe przestrzeganie koncepcji bezpiecznego magazynowania. Zapewniając wysoki poziom bezpieczeństwa i zmniejszając koszty odbu-

Na rysunku przedstawiona ognioodporna szafa na chemikalia

dowy po pożarze ognioodporne szafy laboratoryjne odgrywają kluczową rolę w tej koncepcji. Szafy bezpieczeństwa są certyfikowane zgodnie z europejską normą bezpieczeństwa DIN EN 14470-1, która obejmuje test otwartego płomienia w celu zapewnienia ochrony przed łatwopalnymi cieczami.

Zadania szaf ognioodpornych

Na obrazku przedstawiona szafa ognioodporna do bezpiecznego przechowywania substancji latwopalnych

Główne funkcje szaf ognioodpornych to:

– Minimalizacja ryzyka pożaru podczas przechowywania łatwopalnych materiałów.
– Zapobieganie rozprzestrzenianiu się cieczy łatwopalnych w przypadku pożaru poprzez ochronę przed krytycznym wzrostem temperatury przez pewien okres czasu.
– Wygodna obsługa i przechowywanie płynów łatwopalnych w pomieszczeniach.

Nasze szafy na substancje latwopalne

Oferowane przez nas szafy do bezpiecznego przechowywania substancji latwopalnych są zaprojektowane w taki sposób, aby mogły chronić zawarte w nich produkty przed skutkami pożaru. Zewnętrzna część obudowy i wewnętrzna są od siebie izolowane termicznie. W przypadku pożaru szafy laboratoryjne ogniotrwałe utrzymują wewnątrz bezpieczną temperaturę przez 30 lub 90 minut w zależności od wersji. Tym samym chroniąc łatwopalne ciecze i niebezpieczne odczynniki przed natychmiastowym wybuchem.

Na rysunku przedstawiona szafa na substancje latwopalne ofertowana przez JORLAB

Masz pytania?

 Skontaktuj się z nami lub zostaw swoje dane, a oddzwonimy do Ciebie

Kontakt

Kontakt

11

Email

biuro@jorlab.pl

Telefon

+48 731 900 109

Biuro

ul. Mazowiecka 52-68 budynek 8, 87-100 Toruń

Godziny pracy

Pn-Pt 8:00 - 16:00