Stół wagowy antywibracyjny

stol wagowy antywibracyjny na konstrukcji stalowej

Potrzeba uzyskania dokładnych danych o masie substancji pojawia się w wielu różnych badaniach. Pomiar masy ciała w laboratorium jest więc jedną z najważniejszych procedur. W tym celu laboratorium wyposażone jest w wagi analityczne, jednak procedura ważenia wymaga spełnienia pewnych wymogów w celu uzyskania idealnie dokładnych danych. Waga laboratoryjna to przyrząd o szczególnej czułości, który pozwala na uzyskanie danych z dokładnością do jednej dziesięciotysięcznej grama.

Do przeprowadzenia takich pomiarów potrzebne są nie tylko wagi analityczne, ale także specjalny stół wagowy antywibracyjny, na którym się je umieszcza. To stanowisko laboratoryjne zapewnia utrzymanie dokładności analitycznej i ułatwia pracę pracownikom laboratorium.

stol wagowy antywibracyjny na konstrukcji stalowej

Potrzeba uzyskania dokładnych danych o masie substancji pojawia się w wielu różnych badaniach. Pomiar masy ciała w laboratorium jest więc jedną z najważniejszych procedur. W tym celu laboratorium wyposażone jest w wagi analityczne, jednak procedura ważenia wymaga spełnienia pewnych wymogów w celu uzyskania idealnie dokładnych danych. 

Waga laboratoryjna to przyrząd o szczególnej czułości, który pozwala na uzyskanie danych z dokładnością do jednej dziesięciotysięcznej grama. Do przeprowadzenia takich pomiarów potrzebne są nie tylko wagi analityczne, ale także specjalny stół wagowy antywibracyjny, na którym się je umieszcza. To stanowisko laboratoryjne zapewnia utrzymanie dokładności analitycznej i ułatwia pracę pracownikom laboratorium.

Stół wagowy cena

Firma JORLAB jest producentem laboratoryjnych stołów wagowych. Ceny stołów wagowych oferowanych przez JORLAB są ustalane indywidualnie i zależą od: aktualnych cen surowców, budowy stołów, rodzaju konstrukcji, materiału płyty wagowej itp. Zapytania ofertowe można przesyłać na adres mailowy biuro@jorlab.pl lub za pomocą formularza kontaktowego na dole strony. Nasi pracownicy chętnie odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania i przygotują spersonalizowaną ofertę cenową.

Stół wagowy - budowa

Wizytówką takiego stołu jest jego budowa. Podstawa posiada wzmocnioną spawaną metalową ramę, która pozwala na przenoszenie dużego obciążenia. Specjalna konstrukcja pozwala na wytłumienie wszystkich drgań, oscylacji i innych zakłóceń, które przeszkadzają w pomiarach.

Stol wagowy z dwiema modułami wagowymi. Budowa na konstrukcji stalowej.

Powierzchnia stołu wagowego składa się z dwóch części: właśnie blatu, wykonanego ze wzmocnionej płyty laminowanej trójwarstwowej gr. 36 mm i modułu wagowego. Moduł wagowy wykonany jest w zależności od wersji z ceramiki na podkładzie betonowym lub z naturalnej płyty granitowej.  Moduł wagowy osadzony jest na gumowej platformie, co zapobiega nawet najmniejszym zakłóceniom podczas prac pomiarowych. Pionowy przekrój stołu widoczny jest na rysunku po lewej stronie. Wysokość stołu wagowego można regulować za pomocą stopek śrubowych. Podstawa jest malowana proszkowo i łatwa do utrzymania w czystości. Aby stół wagowy działał prawidłowo i spełniał swoją rolę moduł wagowy nie może stykać się z blatem. Specjalna konstrukcja i przestrzeganie zasad obsługi gwarantują dokładne pomiary.

Stol wagowy budowa. Przekrój pionowy stołu.

Wizytówką takiego stołu jest jego budowa. Podstawa posiada wzmocnioną spawaną metalową ramę, która pozwala na przenoszenie dużego obciążenia. Specjalna konstrukcja pozwala na wytłumienie wszystkich drgań, oscylacji i innych zakłóceń, które przeszkadzają w pomiarach. Powierzchnia stołu wagowego składa się z dwóch części: właśnie blatu, wykonanego ze wzmocnionej płyty laminowanej trójwarstwowej gr. 36 mm i modułu wagowego. Moduł wagowy wykonany jest w zależności od wersji z ceramiki na podkładzie betonowym lub z naturalnej płyty granitowej. 

Stol wagowy z dwiema modułami wagowymi. Budowa na konstrukcji stalowej.

 Moduł wagowy osadzony jest na gumowej platformie, co zapobiega nawet najmniejszym zakłóceniom podczas prac pomiarowych. Pionowy przekrój stołu widoczny jest na rysunku po lewej stronie. Wysokość stołu wagowego można regulować za pomocą stopek śrubowych. Podstawa jest malowana proszkowo i łatwa do utrzymania w czystości. Aby stół wagowy działał prawidłowo i spełniał swoją rolę moduł wagowy nie może stykać się z blatem. Specjalna konstrukcja i przestrzeganie zasad obsługi gwarantują dokładne pomiary.

Stol wagowy budowa. Przekrój pionowy stołu.

Stoły antywibracyjne

Stół antywibracyjny na metalowej ramie, blat granit

Wykonujemy też stoły antywibracyjne, które posiadają jeden blat wykonany z płyty granitowej grubości  min. 30 mm zamocowany na gumowej platformie. Stoły antywibracyjne stosowane są w laboratoriach, gdzie znajdują się ciężkie maszyny wytwarzające silne drgania. Taki stół antywibracyjny ma solidną metalową konstrukcję, która pozwala na obciążenie nawet do 200 kg. Stół antywibracyjny podobnie jak stół wagowy może być używany wyłącznie autonomicznie, ponieważ jego powierzchnia nie może stykać się z innymi powierzchniami.

Rodzaje stołów wagowych

Stół laboratoryjny wagowy wykorzystywany jest w laboratoriach o różnej specyfikacji. Poniżej są przedstawione przykładowe rodzaje oferowanych przez nas stołów laboratoryjnych wagowych.

Stol wagowy z pojedyńczym modułem wagowym na konstrukcji C

Pojedynczy na konstrukcji typ "C"

Stol wagowy z pojedyńczym modułem wagowym na konstrukcji A

Pojedynczy na konstrukcji typ "A"

Stół wagowy z miejscem na nogi lub do siedzenia

Pojedynczy z miejsce do siedzenia

Stół wagowy podwójny z dwoma modułami wagowymi

Podwójny na konstrukcji typ "C"

Stół wagowy pojedynczy z szufladami

Pojedynczy z szufladami

Stół wagowy antywibracyjny do ciężkich wibrujących urządzeń

Antywibracyjny z kamieniem na całości

Masz pytania?

 Skontaktuj się z nami lub zostaw swoje dane, a oddzwonimy do Ciebie

Kontakt

Kontakt

11

Email

biuro@jorlab.pl

Telefon

+48 731 900 109

Biuro

ul. Mazowiecka 52-68 budynek 8, 87-100 Toruń

Godziny pracy

Pn-Pt 8:00 - 16:00